Studenții Facultății de Matematică și Informatică și ai Facultății de Fizică și Inginerie a USM, participanți și învingători la Olimpiada de Informatică au fost premiați cu diplome și premii bănești, în cadrul ședinței Consiliului Facultății de Matematică și Informatică a Universității de Stat din Moldova.
Studenții care au reușit performanțe remarcabile la Olimpiadă sunt:
- Josu Dumitru — locul I;
- Ghenghea Daniel — locul II;
- Nartea Nichita;
- Cemârtan Cristian;
- Donu Alexandru – locul III;
- Vlaicov Victor – mențiune.
Adresăm mulțumiri și profesorilor pentru rezultatele obținute de discipolii lor. Le urăm succes și multe alte realizări remarcabile în continuare!





Română
English

