Experiență practică în drept administrativ la Ministerul Justiției pentru studenții USM
Un grup de studenți de la Facultatea de Drept au participat la seminarul „Autoritățile publice centrale”, organizată la Ministerul Justitției. În cadrul activității, studenții au analizat funcționarea și atribuțiile Ministerului Justiției, precum și mecanismele de elaborare și implementare a politicilor publice în domeniul justiției. De asemenea, aceștia au prezentat rezultatele activităților individuale realizate în contextul…
Читать дальше


Română
English