Absolvenții Facultății Jurnalism și Științe ale Comunicării (FJIȘC), Promoția 2022, sunt pregătiți, și cu acte în regulă, să devină noii specialiști de pe piața mediatică din țară.
Diplomele de absolvire au fost înmânate, la 30 iunie, în cadrul unei ceremonii solemne.
În acest an, 88 de studenți, ciclul I, specialitatea Jurnalism și Procese mediatice și specialitatea Comunicare și Relații publice au absolvit Facultatea de Jurnalism și Științe ale Comunicării și 22 de masteranzi de la progmamele Producţie video şi media promoting și Relații publice și publicitate.
Prezent la eveniment, rectorul USM, Igor Șarov i-a felicitat pe absolvenți, menționând că fiecare absolvent este o mândrie pentru USM și pentru cadrele didactice, care au pus bazele cunoștințelor necesare viitorilor specialiști în domeniile jurnalismului și comunicării.
Victoria Bulicanu, decanul FJȘC a declarat că tinerii absolvenți ai FJȘC, pe lângă cunoștințele acumulate în domeniul de profesionalizare, au reușit să însușească și valori sănătoase de la dascălii lor.
Georgeta Stepanov, președinta Consiliu Științific USM a menționat despre importanța studiilor care reprezintă un lift social, invitându-i pe absolvenții FJȘC la Ciclul II- Master și Ciclul III- Doctorat.
SINCERE FELICITĂRI DRAGI ABSOLVEȚI AI FACULTĂȚII DE JURNALISM ȘI ȘTIINȚE ALE COMUNICĂRII.







Română
English

