Rectorul Universității de Stat din Moldova (USM) dr., conf. univ. Igor Șarov, însoțit de colegii din administrație, prim-prorectorul pentru activitate didactică și studențească, prof. univ., dr. hab. Otilia Dandara și prorectorul pentru digitalizare Sergiu Corlat a participat la ședința Consiliului Facultății de Fizică și Inginerie, care a avut loc în Sala Senatului USM.
În cadrul întrunirii, rectorul USM a adresat un mesaj de felicitare profesorilor Facultății de Fizică și Inginerie cu prilejul celebrării celor 75 de ani de la fondarea Universității de Stat din Moldova și le-a mulțumit tuturor pentru dedicație, profesionalism, devotament față de profesiune și față de instituția USM.
Astfel, în semn de considerație pentru contribuția substanțială adusă la dezvoltarea științei și educației, aport considerabil la creșterea imaginii instituționale, responsabilitate în exercitarea atribuțiilor de serviciu, rectorul Igor Șarov a înmânat Diploma Onorifică a Universității de Stat din Moldova unor cadre didactice și cercetători științifici de la Facultatea de Fizică și Inginerie.
Totodată, președintele Sindicatului angajaților Universității de Stat din Moldova, Efim Chilari a felicitat membrii sindicaliști și le-a înmânat diplome de recunoștință.
La final, rectorul USM Igor Șarov a îndemnat cadrele didactice să se implice și în continuare în promovarea imunizării împotriva infecției COVID-19, pentru a depăși pandemia.






Română
English

