Timp de o săptămână  Universitatea de Stat din Moldova va fi inundată de zâmbetele, curiozitatea și bucuria copiilor. Peste 70 de copii ai angajaților instituției noastre participă în perioada 27 iunie-2 iulie 2022, la Tabăra Bucuriei organizată de Biserica „Întâmpinarea Domnului” și administrația USM, în colaborarea cu Comitetului sindical al angajaților USM.

Astăzi, 27 iunie, copii însoțiți de voluntari au vizitat Sala Senatului și au discutat cu rectorul USM, Igor ȘAROV; prim-prorectorul, Otilia DANDARA și părintele Octavian MOȘIN. Curioși copiii au adresat o serie de întrebări administrației USM privind istoria universității.

În context, participanții  la tabără au vizitat Muzeul de Antichități „Tudor Arnăut”, Muzeul  de Științe ale Naturii, Laboratorul Facultății de Jurnalism și Științe ale Comunicării etc.

Pe lângă excursii programul zilnic al taberei include și ateliere de lucru, ore de engleză și chitară, jocuri etc.

Published luni, 27 iunie 2022

Anunțuri și Comunicate

Profesorii de la Universitatea de Stat din Moldova participă activ la proiectele MECC

Sistemul educațional din Republica Moldova, determinat de pandemia COVID-19, și-a modificat semnificativ metodele de lucru, mobilizându-se la maxim. Ministerul Educației, Culturii și Cercetării și Agenția Națională...

Universitatea de Stat din Moldova 2026 © All Rights Reserved