Astăzi, 11 noiembrie 2021, a fost dat startul primului proiect educațional Zoom in banking ediția 3.0/ 2021 – 2022 cu lansarea webinarul #1 despre Standardele internaționale de raportare financiară (IFRS) cu Vitalie Corniciuc Vicepreședinte Victoriabank.
Vitalie Corniciuc deține o experiență de peste 10 ani în funcția de manager superior în cadrul unei companii de audit din „big 4” dar și experiență în domeniul contabilității. Este membru ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) din Marea Britanie și membru în Consiliul de Administrație al AmCham Moldova (Camera Americană de Comerț). Vitalie a acumulat o vastă experiență didactică, fiind la anumite etape lector MBA, trainer în cadrul mai multor proiecte desfășurate de World Bank, lector ASEM, inclusiv în cadrul proiectului Zoom in banking || Stagii de practică cu remunerare de la Victoriabank editia 1.0 si 2.0.
În cadrul webinarului participă cca 82 studenți și 12 profesori din cadrul Facultății de Științe Economice, din cadrul specialităților Contabilitate; Finanțe și Bănci.
Scopul acestui eveniment rezidă în formarea de competențe practico-aplicative specifice activității bancare precum și consolidarea relațiilor de parteneriat cu piața muncii în scopul desfășurării stagiilor de practică pentru studenți, cu remunerare din contul Victoriabank.
#Victoriabank #CuPoftădeEducație