O serie de subiecte privind buna funcționare a Universității de Stat din Moldova au fost abordate astăzi, 28 ianuarie, în cadrul primei ședințe din acest an a Consiliului pentru Dezvoltare Strategică Instituțională (CDSI).

Președintele Consiliului, academicianul Leonid Culiuc a salutat prezența membrilor Consiliului la ședință și a exprimat convingerea că parteneriatul consolidat dintre USM și CDSI va asigura și în acest an funcționalitatea proceselor desfășurate în cadrul universității. 

Discuțiile s-au axat pe stabilirea piorităților pe aspecte manageriale, financiare și administrative, precum și pe validarea listei contractelor de locațiune pentru anul 2022 și Planul de achiziții 2022.

Menționăm că Consiliul pentru Dezvoltare Strategică Instituțională face parte din sistemul organelor de conducere ale Universității de Stat din Moldova.

Published vineri, 28 ianuarie 2022

Anunțuri și Comunicate

Profesorii de la Universitatea de Stat din Moldova participă activ la proiectele MECC

Sistemul educațional din Republica Moldova, determinat de pandemia COVID-19, și-a modificat semnificativ metodele de lucru, mobilizându-se la maxim. Ministerul Educației, Culturii și Cercetării și Agenția Națională...

Universitatea de Stat din Moldova 2026 © All Rights Reserved