Dragi profesori și studenți, va încurajăm să donați sânge in cadrul campaniei, organizata de Centrul Național de Transfuzie a Sângelui din Republica Moldova.
Donatorii se pot apropia miercuri, 07 decembrie, în blocul central, etajul doi între orele 08:00-16:00.
Aceasta campanie are drept scop realizarea obiectivului de dezvoltare a donarilor de sânge și de a informa tineretul studios privind donarea voluntara de sânge.

Published marți, 6 decembrie 2022

Anunțuri și Comunicate

CAZAREA ÎN CĂMINE A STUDENȚILOR USM ÎN ANUL UNIVERSITAR 2020-2021

Dragi studenți ai Universității de Stat din Moldova! Fie că tocmai ați fost admiși în anul întâi, fie că sunteți deja într-un an superior și ați...

Mai mulți studenți la USM, mai multe spații pentru studiu

Rezultatele admiterii arată că în 2020 la Universitatea de Stat din Moldova au fost înmatriculați mai mulți studenți decât în anii anteriori. Până la începutul noului...

Universitatea de Stat din Moldova 2026 © All Rights Reserved