Dragi profesori și studenți, va încurajăm să donați sânge in cadrul campaniei, organizata de Centrul Național de Transfuzie a Sângelui din Republica Moldova.
Donatorii se pot apropia miercuri, 07 decembrie, în blocul central, etajul doi între orele 08:00-16:00.
Aceasta campanie are drept scop realizarea obiectivului de dezvoltare a donarilor de sânge și de a informa tineretul studios privind donarea voluntara de sânge.

Published marți, 6 decembrie 2022

Anunțuri și Comunicate

Mai mulți studenți la USM, mai multe spații pentru studiu

Rezultatele admiterii arată că în 2020 la Universitatea de Stat din Moldova au fost înmatriculați mai mulți studenți decât în anii anteriori. Până la începutul noului...

Profesiile viitorului, la Facultatea de Biologie și Pedologie a USM

La ora actuală cel mai important lucru pentru tinerii absolvenți e să aleagă o profesie a viitorului, alegere pe care să nu o regrete. Deși profesiile...

Universitatea de Stat din Moldova 2026 © All Rights Reserved