Stimată comunitate universitară, dragii noștri studenți, stimați profesori!
An de an, Universitatea de Stat din Moldova demonstrează că este mai mult decât un spațiu al învățării – este o comunitate bazată pe respect, susținere reciprocă și încredere.
Astăzi, înaintea sărbătorii Nașterii Domnului, vă îndemn să păstrăm în suflete spiritul de cooperare, bucuria descoperirii și curajul de a continua să creștem împreună. Vă doresc tuturor să aveți parte de pace, sănătate și împliniri. Fie ca spiritul Crăciunului să vă aducă pace în suflete și să vă încarce inimile cu căldură și speranță pentru noul an care se apropie.
Să ne bucurăm împreună de magia acestei perioade, alături de cei dragi și să păstrăm spiritul comunității noastre academice – puternic și consolidat.
Crăciun Fericit!
Cu prețuire,
Rectorul USM, Igor Șarov



English
Русский

